K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

Upozornenie: Vo štvrtok očakávame zvýšený počet dátujúcich na celom území

Bratislava (02.10.2018) – Vo štvrtok odborníci očakávajú zvýšený počet dátujúcich na Slovensku. Mobilný operátor 4ka totiž oslávi svoje 3. narodeniny tak, že všetkým zákazníkom umožní surfovať na internete na Slovensku počas celého dňa zadarmo. Spoločnosť varuje pred zvýšeným výskytom ľudí dátujúcich vo verejných priestoroch.  
 
„Chceli by sme požiadať všetkých zákazníkov 4ky, ktorí budú mať počas 24 hodín dáta na Slovensku zadarmo, aby dbali na svoje zdravie. V žiadnom prípade neodporúčame dátovanie počas šoférovania alebo počas prechádzania cez cestu. Rovnako chceme požiadať našich zákazníkov, aby popri dátovaní nezabúdali na svoje pracovné či študijné povinnosti, rovnako ako na životosprávu a pitný režim“ uviedol vedúci produktového oddelenia Marek Jánošík.  
 
Na to, aby mohli Štvorkári dátovať vo štvrtok 4.10.2018 celý deň zadarmo, si nemusia nič aktivovať. Bezplatne môžu surfovať v sieti 4ky, aj v 3G sieti obchodného partnera. V prípade, ak má Štvorkár aktivovaný nový paušál alebo dátový balík, spotrebované dáta sa mu nebudú z neho odrátavať.  
 
„V deň narodenín 4ky budú dáta zadarmo, no aj počas ostatných dní môžu Štvorkári dátovať mimoriadne výhodne. Jeden gigabajt dát stojí v 4ke iba 2 eurá a za 12 eur mesačne získa Štvorkár až neobmedzené dáta v našej sieti. Nie je preto dôvod na paniku, 4ku si môže dovoliť každý počas celého roka,“ dodáva s úsmevom M. Jánošík. 
 
Poskytovateľom telekomunikačných služieb pod značkou 4ka je spoločnosť SWAN Mobile, a. s., ktorá začala mobilné telekomunikačné služby ponúkať v lete 2014. Koncept Moja 4ka bol spustený 4. októbra 2015. Bol postavený na  jednotnej cene 4 centy za minútu volania, SMS a 1 MB dát na Slovensku, čím odštartovala na Slovensku DOBA DÁTOVÁ. Jednotkovú cenu za 1 MB spoločnosť vlani znížila na 1 cent. Ako jediný operátor dnes ponúka produkt s nekonečnými dátami SLOBODA ∞ +. 
 
 

Pre tých, ktorí ešte aktívne nedátujú, pripravila 4ka jednoduchý návod, ako si nastaviť svoj mobilný telefón:

- Skontrolujte nastavenie Mobilných sietí/dát priamo v zariadení.

- Zároveň povoľte aj Dáta v Roamingu aby ste mohli využívať dáta vaše dáta plnohodnotne v celej SR a teda aj v národnom roamingu.

- Prejdite do Nastavenia Vášho zariadenia a vytvorte nový prístupový bod APN. Ak už ho máte vytvorený, pre istotu ho zmažte a vytvorte nový.

- Nemusíte zadávať nič pri nasledovných nastaveniach: Proxy, Port, Meno používateľa, Heslo, Server, MMSC, Proxy pre MMS, Port pre MMS.

- APN je potrebné nastaviť na “internet”.

- Ak je potrebné vybrať protokol pre APN, zvoľte možnosť IPv4.