K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

Ako to funguje?

Technológia volanie cez WiFi (skratka VoWiFi) umožňuje telefonovanie a SMSkovanie aj v oblastiach, kde je slabý, resp. žiaden mobilný signál. Jediné, čo k tomu potrebujete, je kompatibilný mobilný telefón a WiFi pripojenie.  Funkcionalitu VoWiFi je potrebné aktivovať zaslaním aktivačnej SMS a tiež zapnutím  v MENU vášho telefónu. Potom sa váš telefón v mieste so slabým signálom a v pokrytí WiFi automaticky prepne do režimu VoWiFi. Vy tak budete zastihnuteľný na svojom mobilnom čísle aj  v odľahlých miestach s pokrytím WiFi. Volanie cez WiFi funguje len na území Slovenskej republiky, nebude teda fungovať v medzinárodnom roamingu.

Pre koho je VoWiFi určená?

Pre ľudí, ktorí sa často - alebo aj občas - zdržiavajú v miestach so slabým alebo žiadnym mobilným signálom, a zároveň majú k dispozícii WiFi pripojenie, ako sú garáže, pivnice, ale aj moderné výškové budovy, kde môže byť úroveň mobilného signálu nižšia.

Prvotriedna kvalita zvuku a spojenie do 2 sekúnd?

Využite službu VoLTE! Voice over LTE je hlasové volanie cez 4G/LTE dátovú sieť, ktoré v súčasnosti predstavuje najkvalitnejší spôsob telefonovania. VoLTE je dostupné v 4G/LTE sieti 4ky, teda aktuálne pre viac ako 84% populácie. Niektoré telefóny podporujú aj nadstavbovú technológiu ViLTE (Video over LTE), ktorá umožňuje prenášať aj video medzi telefonujúcimi.

 

Viac info

Najčastejšie otázky

V súčasnosti môžete VoWiFi v použitím 4ka SIM karty využívať na nasledovných zariadeniach s aktuálnym "štandardným open market firmvérom":

 

Huawei P30 Lite (dostupné po aktualizácii firmvéru)

Motorola Edge 20

Motorola Edge 20 Pro

Motorola Edge 30

Motorola Edge 30 Pro

Motorola Moto E32

Motorola Moto G22

Motorola Moto G82 5G

Motorola Moto G100

Oppo Reno7 5G (dostupné po aktualizácii firmvéru)

Samsung Galaxy A22 5G (dostupné po aktualizácii firmvéru)

Xiaomi 12 (dostupné po zadaní USSD kódu *#*#869434#*#*)

Xiaomi 12 Pro (dostupné po zadaní USSD kódu *#*#869434#*#*)

Xiaomi Redmi 10 5G

Xiaomi Redmi 10 (2022)

Xiaomi Redmi 10A

Xiaomi Redmi Note 10 5G

ZTE Blade V2020 Smart

Ak ste pripojený na WiFi sieť a zároveň sa nachádzate v lokalite s mobilným pokrytím, môžte plnohodnotne využívať všetky služby rovnako ako doteraz, pričom voláte a SMSkujete cez WiFi.

Ak ste pripojený len na WiFi sieť v lokalite bez dostupného pokrytia mobilnej siete, môžete iba volať a SMSkovať cez WiFi, avšak niektoré služby ako volania na tiesňové linky 112, 150, 155, 158, 159 ako aj nastavenia doplnkových služieb (presmerovanie hovorov a podobne), nie sú dostupné.

Skúste reštartovať vaše zariadenie. Ak problém pretrváva, kontaktujte Zákaznícku linku 4ky 950.

Hovor bude pokračovať bez prerušenia, avšak iba v prípade, ak sa nachádzate v 4G pokrytí (LTE) a máte tiež aktivované volanie cez LTE (službu VoLTE). Ak sa tak stane mimo 4G pokrytia, dôjde k prerušeniu hovoru.

Rovnaká situácia nastane, ak počas hovoru prejdete zo 4G pokrytia do WiFi, prepnutie je technicky možné aj počas hovoru.

Na hovory aj SMS správy využívate svoje štandardné mobilné telefónne číslo.

Úroveň kvality hovoru je rovnaká alebo vyššia, ako je kvalita štandardného 2G/3G hovoru. Je to samozrejme závislé aj od kvality WiFi pokrytia.

Za hovor alebo SMS zaplatíte rovnaký poplatok, ako je to pri štandardnom volaní, resp. SMSkovaní podľa toho, aký druh paušálu/služby využívate.

Nie, výhody služby Hlas cez WiFi v zahraničí nie je možné využívať.