VoLTE

VoLTE

Sme prví, ktorí spustili VoLTE pre širokú verejnosť. Sme prví, ktorí vám umožnia volať v HD kvalite, pričom hovor vďaka tejto technológii spojíme 4x rýchlejšie. Buďte aj vy medzi prvými, ktorí vyskúšajú VoLTE.

Prvotriedny zvuk v HD kvalite

Spojenie hovoru do 2 sekúnd

Iba 4 centy za 1 MIN hovoru


Čo potrebujem na volania cez VoLTE?

  1. Telefón podporujúci VoLTE s aktualizovaným firmware.
  2. SIM kartu Moja 4ka, ktorú si môžete kúpiť na každej pošte alebo v eshope.
  3. Aktívnu službu VoLTE. VoLTE si môžete aktivovať bezplatne zavolaním na Zákaznícku linku 950.

Koľko stojí volanie cez VoLTE?

Za hovory v HD kvalite nezaplatíte nič naviac. Cena hovoru je na celom Slovensku iba 4 centy za minútu. Ak máte aktívny ktorýkoľvek z TO., čerpáte minúty priamo z TO..

Najčastejšie otázky

VoLTE (Voice over LTE) je hlasové volanie cez LTE dátovú sieť, ktoré v súčasnosti predstavuje najkvalitnejší spôsob telefonovania.  VoLTE je dostupné v 4G sieti 4ky, teda aktuálne pre 64% populácie. Pre VoLTE volania je potrebné mať zariadenie s podporou VoLTE v sieti 4ky.

  • Vysoká kvalita hlasu v HD.
  • Spojenie hovoru prebehne do 2 sekúnd, ak obaja účastníci v sieti 4ka majú zariadenie podporujúce VoLTE hovory a aktivovanú službu VoLTE.
  • Zariadenie zostáva počas hovoru naďalej pripojené v LTE dátovej sieti. 

VoLTE si môžu aktivovať všetci zákazníci 4ky, ktorí využívajú službu Moja 4ka a majú zariadenie podporujúce VoLTE hovory na Slovensku. VoLTE je služba bez viazanosti a na jej využívanie nie je potrebné mať aktívny žiaden dátový balík.

Dáta prenesené počas VoLTE hovoru za účelom prenosu hlasu nebudú účtované ani z kreditu a ani z aktivovaného dátového balíka.

Áno, ak má iba jeden účastník hovoru VoLTE zariadenie, hovor prebehne štandardným spôsobom. Pre využitie všetkých výhod VoLTE hovorov je potrebné, aby obaja účastníci mali telefón podporujúci VoLTE hovory v sieti 4ky a aktivovanú funkcionalitu VoLTE.

Ak počas prebiehajúceho VoLTE hovoru nastane strata LTE signálu, hovor bude bez prerušenia pokračovať ďalej v 2G sieti 4ka, prípadne v sieti nášho obchodného partnera.

Okrem základnej podpory technológie VoLTE musí firmware telefónu obsahovať aj nastavenia umožňujúce využitie VoLTE v konkrétnej sieti konkrétneho operátora. Naša spoločnosť preto intenzívne spolupracuje s výrobcami zariadení na zabezpečení príslušných úprav firmware umožňujúcich využitie VoLTE v 4G sieti 4ky.

V súčasnosti môžete VoLTE v sieti 4ky využívať s telefónom ZTE V770. Stiahnite a nainštalujte si potrebný firmware​. Návod nájdete rovnako na našej stránke. V krátkej dobe očakávame dostupný firmware aj pre ďalšie zariadenia, ako napríklad Huawei P9.

VoLTE sa bude výrazne rozvíjať s pribúdajúcim množstvom kompatibilných zariadení a v budúcnosti bude predstavovať hlavný spôsob hlasovej komunikácie. VoLTE ponúka aj ďalšie funkcie, ako napríklad video cez LTE sieť (ViLTE).

Funkciu VoLTE sprístupňujeme individuálne na základe žiadosti prostredníctvom telefonátu na Zákaznícku linku 950. Počas hovoru operátor overí, či máte dispozícii telefón s podporou VoLTE v sieti 4ky a poskytne vám poradenstvo v súvislosti s aktiváciou VoLTE na vašom telefóne. Funkcionalita bude následne aktivovaná do 24 hodín. O úspešnej aktivácií budete informovaní SMS správou. Pre kontrolu, či je konkrétne zariadenie zaregistrované v systéme VoLTE 4ky, je potrebné zavolať na krátke číslo *123. Ak je dané zariadenie registrované vo VoLTE systéme 4ky, budete počuť hlásku o registrácii zariadenia.