K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

Operátori 4ka a Orange podpísali dohodu. 4ka získa prístup do 4G siete Orange na najbližšie 3 roky

Bratislava (10. 7. 2023) – Najmladší slovenský operátor 4ka a najväčší slovenský mobilný operátor Orange podpísali dohodu o budúcej spolupráci. Operátori sa dohodli, že Orange bude najbližšie 3 roky poskytovať 4ke služby národného roamingu. 4ka bude od nového roka využívať 2G, 3G a 4G sieť svojho roamingového partnera, čím výrazne navýši svoje pokrytie rýchlej 4G siete až na 97% populácie Slovenska.

„Sme radi, že budeme pokračovať v spolupráci s našim doterajším národným roamingovým partnerom minimálne ďalšie 3 roky. Veríme, že prístup do 4G siete Orange prinesie všetkým zákazníkom 4ky skvelú zákaznícku skúsenosť,“ hovorí Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN.

Do tzv. národného roamingu sa zákazník 4ky prihlási na miestach, kde 4ka ešte nemá vybudovanú vlastnú 2G, 4G alebo 5G sieť. Doteraz mali zákazníci k dispozícii v národnou roamingu od svojho partnera len 2G a 3G sieť. Orange však plánuje 3G sieť postupne vypínať. Vďaka možnosti prihlásiť sa aj do jeho 4G siete sa komfort Štvorkárov po novom výrazne zvýši.