K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

4ka: iPhony bežia už aj v našej 5G sieti

Bratislava (28. 3. 2023) – Nová aktualizácia iOS pre iPhony od Apple prináša zásadné vylepšenie pre desaťtisíce Slovákov. Majitelia smartfónov obľúbenej značky Apple už môžu odteraz naplno využívať 5G sieť 4ky. Stačí, ak si aktualizujú svoj iPhone na najnovší operačný systém iOS 16.4 a zapnúť 5G v nastaveniach siete. 5G v sieti 4ky je dostupné pre všetky iPhony s 5G chipsetom. Zariadenia Apple sú v sieti 4ky veľmi obľúbené, pričom ich využíva približne každý piaty zákazník 4ky.

5G na iPhonoch v sieti 4ka

Aktualizácia Apple zariadení vo verzii iOS 16.4 je pre zákazníkov dostupná od 28. marca. Okrem iných vylepšení je jednou z najdôležitejších noviniek sprístupnenie 5G funkcionality pre zákazníkov 4ky. Aktualizácia iOS 16.4 je dostupná automaticky a prebieha v niekoľkých krokoch.

Postup aktualizácie iPhone na iOS 16.4

Aktualizácia sa buď prihlási sama prostredníctvom Hlásenia na uzamknutej obrazovke, alebo v rámci Panela s hláseniami - to za predpokladu, že má zákazník povolené Sťahovať aktualizácie iOS (prípadne aj Inštalovať aktualizácie iOS), manuálne sa dá proces aktualizácie zapnúť cez Nastavenia -> Všeobecné -> Aktualizácia softvéru, následne *Stiahnuť a Nainštalovať.

Pre využívanie samotného 5G je ešte potrebné potvrdiť po inštalácii najnovšieho softvéru v Nastaveniach zariadenia a to nasledovne: Nastavenia -> Mobilné -> Možnosti dát -> Hlas a dáta -> 5G zap.

Kroky inštalácie aktualizácie iOS

1. Sťahovanie aktualizácie*
2. Príprava aktualizácie
3. Kontrola aktualizácie
4. Viacnásobný reštart zariadenia

* Podmienkou stiahnutia a inštalácie je dostatočný priestor v zariadení a pre samotný proces inštalácie stav batérie min. 50%, alebo zariadenie pripojené k nabíjačke.

Zoznam zariadení Apple s podporou 5G:

Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 Mini
Apple iPhone 12 Pro
Apple iPhone 12 Pro Max
Apple iPhone 13
Apple iPhone 13 mini
Apple iPhone 13 Pro
Apple iPhone 13 Pro Max
Apple iPhone 14
Apple iPhone 14 Plus
Apple iPhone 14 Pro
Apple iPhone 14 Pro Max
Apple iPhone SE (2022)