Blog

Februárový splín? Tieto podcasty ťa pobavia aj poučia

Zlá nálada či dokonca depresia občas zaútočia na každého. Podstatné je sa nevzdať a nájsť cestu vpred, aj vďaka týmto inšpiratívnym podcastom.

Ako funguje spolupráca operátora s televíziami?

Ako vyzerá komplikované manželstvo medzi televíznymi vysielateľmi a telekomunikačnými operátormi? Dve najväčšie slovenské televízie sa obrátili na operátorov so žiadosťou zamedziť pretáčanie reklamy, čo je služba, ktorú diváci s nadšením využívajú.

15.02.2024

Čítať viac

Romantický film k Valentínu? Tieto kúsky zo streamovacích služieb vás nesklamú

Netflix a jeho konkurenti sú na Valentín pripravení. Čo si z ich ponuky vyberiete?

14.02.2024

Čítať viac

Chráňte sa pred internetovými podvodníkmi! Na toto nesmiete zabudnúť

Podvodníci zneužívajú čoraz viac známych služieb. Nedávno to skúsili aj na Štvorkárov.

12.02.2024

Čítať viac

Staršie články

Najlepšie slovenské appky sú tu! Poznáme víťazov

Vyberali ste tie najlepšie aplikácie od slovenských vývojárov. Výsledky ankety 4ka Android Code 2023 sú už známe!

05.02.2024

Čítať viac

Slovenské appky na svetovej úrovni

Poznáme najlepšie slovenské appky roka 2023! 4ka Android Code je udalosť sezóny pre slovenských vývojárov aplikácií platformy Android. V dnešnej epizóde 4kastu sme si sadli so zakladateľom portálu MôjAndroid.sk Michalom Chabadom, aby nám z prvej ruky predstavil najlepšie appky tohto ročníka.

02.02.2024

Čítať viac

Tieto reklamy ti vyrazia dych! Najznámejšie reklamy na svete

Všetky tieto spoty ste už určite videli. Bohužiaľ, reklám býva priveľa a hrozí, že ich už počas filmu nepreskočíte.

29.01.2024

Čítať viac

Potrebuje váš telefón facelift? Siahnite po týchto doplnkoch

Pri obaloch a ochrannom skle to zďaleka nekončí. Puzdrá dnes môžu byť aj naozaj štýlové a praktické.

18.01.2024

Čítať viac

Rozlúčka so sieťou 3G

Svet sa mení a zrýchľuje - je tomu tak aj s mobilnými sieťami. Ako je to s migráciou do 4G siete, ako to ovplyvní zákazníkov 4ky a ako bude vyzerať rozlúčka s 3G sieťou? Aj o tom bude epizóda 4kastu s technickým riaditeľom pre mobilné siete 4ky, Patrikom Kollarocim.

15.01.2024

Čítať viac

4ka masívne vylepšuje svoju sieť – 4G pre 97% Slovákov a 5G v ďalších mestách

4ka na začiatku roka 2024 masívne vylepšuje svoju mobilnú sieť. Zlepšenie sa dotkne takmer všetkých mobilných zákazníkov operátora 4ka na celom Slovensku. 

15.01.2024

Čítať viac

Januárové predsavzatia? Tieto appky vám s nimi pomôžu

Menej kíl, vyššia výdrž pri športe a zdravšie jedlá na tanieri. Každý deň malý krok pre vás, ale veľký skok pre vaše zdravie.

12.01.2024

Čítať viac

Štát si posvietil na ceny operátorov: Prezradil, kto ponúka klientom najlepšie ceny (porovnanie)

rad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb zverejnil nové porovnanie cien mobilných operátorov. Tento krok robí pravidelne a vždy do neho zahrnie ponuky sieťových operátorov a značkových poskytovateľov FunFón, Radosť, Juro a Tesco mobile. Regulačný úrad sa pri porovnaní zameriava výhradne na ceny produktov a aktuálne dáta platia k 8. januáru 2024. Štátvyberá ponuky na základe takzvaných produktových košov. Nižšie v tabuľke uvidíte, čo má jednotlivý kôš obsahovať. V porovnaní ich spolu nájdeme osemnásť.

11.01.2024

Čítať viac

Herné hity 2024! Na čo sa môžu gameri tešiť?

Rok 2024 je tu a najznámejšie vývojárske štúdiá majú naozaj veľké plány. To znamená, že ich nové hry poriadne prevetrajú vaše počítače, Xboxy a konzoly PlayStation.

08.01.2024

Čítať viac

Šťastný rok 2023! Čo všetko sme priniesli za posledných 12 mesiacov

Nové paušály, viac smartfónov v e-shopoch, výhodnejšia telka a dôvera od vás, našich zákazníkov.

04.01.2024

Čítať viac

4ka mobilná prevádzka na Nový rok – rekordné množstvo dát, volaní aj SMS v sieti 4ka

Na prelome rokov rastie mobilným operátorom prevádzka na maximá celého roka. Inak tomu nebolo ani tento rok, keď prvú hodinu nového roka 2024 vzrástol počet hovorov viac ako päťnásobne oproti poslednej hodine starého roka 2023. Počas Silvestra a prvých hodín prvého dňa nového roku sa v sieti 4ky prenieslo viac ako milión SMSiek, spolu si Štvorkári volali takmer 2,5 milióna minút a preniesli rekordný počet 238 terabajtov dát (1 TB = 1 000 GB), čím vysoko predčili aj dátovú prevádzku počas Vianoc.

02.01.2024

Čítať viac

Mobilná prevádzka počas Vianoc vo 4ke: Viac sme si spolu volali aj dátovali

Vianoce sú tradične časom, kedy sa spájame so svojimi blízkymi či už osobne alebo aspoň na diaľku cez mobil. Mobilní operátori v tomto čase zaznamenávajú rekordnú prevádzku v mobilnej sieti a to ako u volaní a SMS, tak v posledných rokoch hlavne v spotrebe dát. Tohtoročné Vianoce sa od tých predošlých odlišujú. Tento rok telekomunikačný operátor 4ka zaznamenal vo svoje mobilnej sieti výrazne vyšší počet telefonických volaní, ktoré boli aj dlhšie ako obvykle. Pritom všetci slovenskí operátori posledné roky zaznamenávali skôr opačný trend poklesu hlasových služieb. Viac sa na štedrý deň aj dátovalo a počet odoslaných SMS klesol len minimálne. Je vidieť, že tieto Vianoce si rodiny chceli popriať „šťastné a veselé“ a hlavne sa navzájom počuť.

25.12.2023

Čítať viac
© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.
© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.