K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

Komunikáciu holdingu DanubiaTel má na starosti Roland Kyška

Novým riaditeľom pre korporátnu komunikáciu DanubiaTel, a.s. sa od novembra 2015 stal Roland Kyška. Doteraz viedol jednu z troch častí holdingu, ktorá sa zameriavala na internetové a mediálne projekty združené v skupine internet.sk.

V spoločnosti DanubiaTel zároveň vzniká oddelenie pre korporátnu komunikáciu, ktoré bude zodpovedať okrem iného za mediálne výstupy celej skupiny, a to vrátane spoločností SWAN, a. s. a štvrtého mobilného operátora 4ky.  Oddelenie bude mať na starosti tiež budovanie vzťahov s verejnosťou a médiami.

DanubiaTel je stopercentným vlastníkom telekomunikačného operátora SWAN, a.s., ktorý získal v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz. V súčasnosti prevádzkuje a naďalej buduje plnohodnotnú mobilnú 4G sieť a profesionálne zázemie pre ponuku služieb 4G. Celkovo plánuje SWAN do projektu mobilného operátora investovať až 100 miliónov EUR. SWAN poskytuje elektronické komunikačné služby už od roku 2000. Vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami a s počtom viac ako 50 000 zákazníkov. Je tretím najväčším poskytovateľom internetu na Slovensku. Pod značkou SWAN MULTIMEDIA poskytuje od roku 2007 služby triple-play (digitálna TV, internet, pevná linka) pre bytových zákazníkov. 

Spoločnosť DanubiaTel, a.s. je zároveň výlučným majiteľom spoločnosti GlobalTel, a.s., a NET SLOVAKIA, s.r.o., poskytovateľov elektronických komunikačných služieb, tiež systémového integrátora CNC, a.s., spoločnosti Viasec, s.r.o., ktorá sa zaoberá bezpečnosťou informačných technológií, ako aj SK-NIC, a.s., národného registrátora internetových domén .sk.

Roland Kyška vyštudoval Filozofickú fakultu Prešovskej univerzity. Od polovice deväťdesiatych rokov pôsobil ako novinár a o. i. bol šéfredaktorom Hlavnej redakcie spravodajstva, športu a publicistiky Slovenskej televízie a zástupcom šéfredaktora Plus 7 dní. Od roku 2010 vedie charitatívny projekt ĽudiaĽuďom.sk. Je autorom a spoluautorom viacerých publikácií, napríklad prvej slovenskej knihy o fenoméne sociálnych médií Všetci sme nahí na Facebooku.

Do svojho menovania do funkcie riaditeľa pre korporátnu komunikáciu DanubiaTel, a.s. viedol R. Kyška mediálnu skupinu internet.sk a bol zároveň riaditeľom rovnomennej akciovej spoločnosti. V tejto funkcii ho nahradil Vladimír Marhefka, doterajší riaditeľ pre stratégiu internet.sk, a.s.