K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

4ka stále lídrom v technológii VoLTE a ViLTE

Bratislava (18.6.2018) – Aj Slováci už môžu začať naplno využívať výhody, ktoré im priniesli mobilné siete 4. generácie. Výrobcovia mobilných telefónov začali do svojich zariadení čoraz častejšie pridávať aj podporu technológií volania a videotelefonovania v sieti LTE. 4ka nezaváhala a nové telefóny otestovala a sprístupnila vo svojej sieti. Štvorkári majú odteraz k dispozícii aj 7 nových plne podporovaných Samsungov.

Aby mohli zákazníci využívať technológiu volaní cez LTE sieť v HD kvalite VoLTE (Voice-over-LTE) a technológiu videotelefonovaní ViLTE (Video-over-LTE), musia ju najskôr sprístupniť samotní výrobcovia hardvéru. Následne tieto mobilné telefóny 4ka podrobí špeciálnym testom, aby bolo jasné, že fungujú správne za akýchkoľvek okolností. To je dôležité najmä v prípade tiesňových hovorov.

Operátor tak postupne zaradil do skupiny podporovaných telefónov aj sedem nových modelov Samsung, ktoré doplnili už dlhšie dostupný model Samsung Galaxy J3:

  • Samsung Galaxy A3
  • Samsung Galaxy A5
  • Samsung Galaxy A6
  • Samsung Galaxy J6
  • Samsung Galaxy S7
  • Samsung Galaxy S7 Edge
  • Samsung Galaxy Note 8

 „Všetky uvedené telefóny podporujú VoLTE volania v HD kvalite, ale aj videohovory cez 4G sieť 4ky. Zákazníci tak majú k dispozícií kvalitnú technológiu videotelefonovania a počas hovoru sa môžu bez problémov aj vidieť. V sieti 4ka podporujeme plynulý prechod video hovoru z ViLTE do VoLTE a následne v prípade potreby do klasickej mobilnej telefónnej GSM siete,“ hovorí technický riaditeľ SWAN Mobile Patrik Kollaroci. Pre správne fungovanie je tiež potrebné mať nainštalovaný najnovší firmvér od výrobcu.

4ka ako technologický líder v mobilnej komunikácii uviedla hovory cez LTE sieť ako prvý operátor na Slovensku do komerčnej prevádzky ešte v roku 2016. Technológiu ViLTE majú Štvorkári vďaka 4ke opäť ako prví k dispozícii od konca minulého roka. Okrem kvalitnejšieho a rýchlejšie spojeného hovoru sa môžu navzájom aj vidieť na obrazovkách svojich mobilných telefónov. Služba funguje na IMS technológii dodávateľa ZTE. Za hovor cez technológiu VoLTE alebo ViLTE sa pritom neplatí nič naviac, hovory sú účtované štandardným spôsobom.

Pre aktivovanie služby VoLTE a ViLTE v sieti 4ky slúži spoločný SMS príkaz na číslo 900 vo forme VOLTE START, pre vypnutie slúži príkaz VOLTE STOP. Plný zoznam podporovaných mobilných telefónov nájdete aj na: https://www.4ka.sk/volte