K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

4ka mobilná prevádzka na Nový rok – trikrát viac volaní a rekordná spotreba dát

Bratislava (2. 1. 2023) – Počas Silvestra a na Nový rok rastie mobilným operátorom prevádzka na maximá celého roka. Inak tomu nebolo ani tento rok, keď od polnoci za prvú hodinu nového roka 2023 vzrástol počet hovorov viac ako trojnásobne oproti priemeru za tento deň. Počas Silvestrovskej noci a prvých hodín Nového roku sa v sieti 4ky prenieslo takmer milión SMSiek, spolu si Štvorkári volali takmer 2,5 milióna minút a preniesli rekordný počet Gigabajtov, keď dátová spotreba za 24 hodín presiahla 208 TB.

„Novoročná prevádzka v sieti 4ky nás potešila, aj keď v počte SMS a volaní pandemické roky neprekonala. Tomu sa ale tešíme, nakoľko to ukazuje, že ľudia slávili príchod nového roku v širšom kruhu rodiny či priateľov, než tomu bolo po minulé roky. Zároveň sme zaznamenali trend nárastu dátovej prevádzky, ktorá oproti minulému roku opäť stúpla takmer o polovicu. Je vidieť, že lacné mobilné dáta, či už na zdieľanie zážitkov na sociálnych sieťach, či počúvanie hudby a pozeranie filmov a videí, sa stali dnes jednoducho štandardom. Sme radi, že stále viac našich zákazníkov využíva naše neobmedzené dátové paušály,“ povedal Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka.

Podobne ako počas Štedrého dňa, aj na Nový rok pomerne výrazne tento rok klesol počet prenesených SMS o približne štvrtinu a počet prevolaných minút klesol len mierne o 11%, pričom priemerná dĺžka hovoru bola takmer identická, ako po minulé roky a to približne 2 minúty (115 sekúnd). Množstvo prenesených dát na Nový rok oproti minulému roku vzrástlo o 39,25% na rekordných 208 TB a objem dát prenesený v zahraničnom roamingu stúpol na dvojnásobok (nárast o 96%).