K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

4ka inovuje používanie dátových balíkov, za 5 eur ponúkne až 2 GB dát

Doterajší zákazníci GIGA PLUS v drvivej miere využívali tento balík naraz v sieti 4ky i v národnom roamingu, napríklad v práci alebo v škole v meste, večer alebo cez víkend na vidieku. Stávalo sa tak, že objem 1GB dát bol vyčerpaný primárne v sieti 4ky, a na dátovanie v sieti národného roamingu nemusel vždy zostať dostatočný objem dát v balíku. Preto si po novom môžu Štvorkári k balíku GIGA (1GB vo vlastnej sieti 4ky za 1 euro na 30 dní), zakúpiť ako doplnok balík GIGA PLUS s dátami už len pre sieť národného roamingu.

„Kým doteraz náš zákazník získal za 4 eurá len jeden gigabajt dát, po aktuálnej zmene dostane za 5 eur dva balíky a s nimi 2 GB dát na 30 dní. Navyše k obom balíkom oddnes ponúkame aj možnosť automatickej obnovy. S balíkmi GIGA a GIGA PLUS tak naši zákazníci získavajú väčšiu flexibilitu a transparentnosť, ktorá každému umožní vybrať si takú kombináciu dát, ktorá mu najviac vyhovuje,“ vysvetľuje obchodný a marketingový riaditeľ SWAN Mobile, a. s., Peter Helexa.

Zákazníci 4ky, ktorí majú aktivovaný dátový balík GIGA, si môžu aktivovať doplnkový balík GIGA PLUS, s ktorým za nezmenenú cenu 4 eurá získajú celý 1GB dát, ktorý môžu predátovať v sieti obchodného partnera v národném roamingu. Zároveň, podobne ako pri balíku GIGA, môžu zákazníci aj s balíkom GIGA PLUS využiť automatickú obnovu dát, pre maximálny komfort všetkých dátujúcich Štvorkárov, ktorí si tak už viac nemusia strážiť spotrebu dát ani v sieti obchodného partnera v národnom roamignu.

Pre aktiváciu doplnkového balíka GIGA PLUS, je potrebné mať aktivovaný balík GIGA. Zaslaním SMS v textom „GIGA PLUS“ na skrátené číslo 950 v sieti 4ky zákazník získa balík 1GB  s automatickou obnovou, na použitie v sieti obchodného partnera v národnom roamingu. Po aktivácii balíka GIGA PLUS sa dáta prenesené cez sieť obchodného partnera v národnom roamingu odrátavajú iba z tohto balíka. Po prečerpaní 1GB dát sa automaticky aktivuje ďalší balík GIGA PLUS.

SMS kódy na aktiváciu dátových balíkov

4ka pokračuje v intenzívnom budovaní vlastnej 4G siete, ktorú zahusťuje nielen v mestách, ale aj na vidieku. Začiatkom septembra pokryla najmodernejšou LTE technológiou desiatky nových lokalít a jej rýchla 4G sieť je dnes dostupná už pre viac ako 60% obyvateľstva. Vďaka tomu počet dátujúcich zákazníkov a množstvo prenesených dát v sieti 4ky neustále rastie. Štvrtý mobilný operátor neustálym rozširovaním 4G pokrytia potvrdzuje svoje dlhodobé postavenie trojky v LTE pokrytí na Slovensku.