Dátujte a volajte s paušálmi SLOBODA len za 4€/30 dní! Viac info TU.

cez SMS
Pošlite bezplatnú SMS v tvare SPOTREBA na číslo 950. V spätnej SMS dostanete informácie o aktuálnom kredite a zostávajúce jednotky min, sms a dát.

cez Moju zónu
Aktuálny zostatok si viete jednoducho overiť aj online v Mojej zóne

cez USSD kód
Zavolaním na skrátené číslo *55#. USSD kód slúži iba na overenie zostatku kreditu na 4ka SIM karte.

Prehľad spotreby si viete jednoducho overiť online v Mojej zóne.

Online
Jednorazovo si viete kredit dobiť jednoducho online na stránke https://www.4ka.sk/dobitie-kreditu.

V mobilnej aplikácii
Kredit si viete dobiť aj v našj mobilnej aplikácii Moja 4ka. Aplikácia je dostuipná pre mobilné zariade s operačným systém Andioid a iOS. Stiahnúť si ju môžete na Googple Play alebo na App Store.

Na predajni
Dobiť kredit si viete aj na vybraných predajniach, či takmer na každej pošte. Viac informácií nájdete na stránke https://www.4ka.sk/mapa-predajni.

Dobíjacím kupónom
Dobíjacie kupóny si môžete kúpiť na vybraných poštách, a to v hodnote 4 €, 8 €, 12 € alebo 16 €.
Viac informácií nájdete na stránke https://www.4ka.sk/dobitie-kreditu v sekcii Dobíjací kupón.

Vložte si platobnú kartu, aktivujte si automatické dobitie kreditu alebo alebo úhradu služby platobnou kartou priamo z vašej platobnej karty priamo v Mojej zóne a buďte bez starostí. Už nikdy nebudete musieť sledovať kedy a čo máte zaplatiť, požadovaná suma sa vám automaticky stiahne z vašej platobnej karty.

Platobnú kartu si vložíte TU.
Automatické dobitie kreditu alebo úhradu služby platobnou kartou si nastavíte TU.

Kde si môžem stiahnuť faktúru?
V Mojej zóne v časti História dobití v detaile jednotlivých transakcií si môžete stiahnuť doklad „potvrdenie o  prijatí platby“.

* vyžaduje prihlásenie sa do Mojej zóny

Pre overenie správnej výšky kreditu pošlite bezplatnú SMS v tvare SPOTREBA na číslo 950. V spätnej SMS dostanete informácie o aktuálnom kredite.  Ak výška Vášho kreditu nie je správna, napíšte nám cez Kontaktný formulár.

Kredit vo 4ke však neprepadáva! Platnosť SIM karty je 16 mesiacov od aktivácie, resp. odo dňa posledného dobitia kreditu. Po skončení platnosti SIM karty môžete cez kontaktný formulár požiadať o vrátenie kreditu na Váš bankový účet.

Pokiaľ ste dobili kredit na iné telefónne číslo, pošlite nám podnet cez kontaktný formulár, do ktorého uvediete výšku sumy a telefónne číslo, ktoré ste chceli dobiť. 

Ak ste vykonali duplicitnú úhradu a priali ste si zaplatiť iba 1x, pošlite nám podnet cez kontaktný formulár. K doriešeniu danej požiadavky budeme potrebovať dátum a  t.č. na ktoré bola vykonaná duplicitná platba.

Platbu prevodom nepodporujeme, neváhajte si dobiť kredit napríklad Online, alebo osobne na predajných miestach. 

Po zapnutí telefónu a prihlásení do siete 4ky sa pri prvých prenesených dátach malá časť kreditu vyhradí pre dátové prenosy. Aj napriek tomu, že ste možno ešte žiadnu platenú operáciu nevykonali, v kontrole spotreby sa počas tohto okamihu zobrazuje o niečo nižší kredit, ako je v skutočnosti k dispozícii.

Online systémy spravujúce mobilné siete takto bežne fungujú a žiadny kredit v skutočnosti nezmizne a v sieti 4ky ani nikdy neprepadne. Ide len o rezerváciu kreditu v prípade, ak je na mobile povolená možnosť dátových prenosov. Takéto nastavenie umožňuje okamžité využitie a zaúčtovanie hlasových a dátových služieb. Ak sa ukončí dátové spojenie alebo v mobilnom telefóne vypnete dátovanie, odložený kredit sa obratom vráti a je plne k dispozícii. Vo väčšine prípadov nie je možné kredit na SIM kartu vrátiť, keďže sa použil na účel pre ktorý bol rezervovaný – jednoducho ste ho predátovali. Iní operátori si stiahnu kredit za dáta až oneskorene a dovtedy ich zákazníkom zobrazuje kontrola spotreby o niečo vyšší kredit, ako majú v danom momente reálne k dispozícii.

Výška alokácie kreditu pre dátové prenosy závisí od tarifnej Zóny, v ktorej je mobil aktuálne zaregistrovaný. Dátový prenos môže vykonať samotný zákazník, ak napríklad prezerá internetové stránky, počúva online hudbu alebo používa email. Dátový prenos však môže vykonať aj aplikácia v mobilnom telefóne, ktorá si stiahne update, pošle na server nejakú informáciu na pozadí alebo keď si operačný systém stiahne novú verziu, niekedy aj bez vedomia používateľa. V prípade, ak využívate nové paušály SLOBODA, alokuje sa namiesto kreditu priamo malá časť dát z predplateného objemu.

Ak ste aj napriek tomu presvedčení, že vám kredit zmizol, kontaktujte nás na zákazníckej linke 950.

Od 1.10.2019 je naším zákazníkom pri dobíjaní kreditu a kúpe SIM karty so štartovacím kreditom  vydávaný Doklad o prijatí platby. S ohľadom na ustanovenia zákona o dani z pridanej hodnoty tento doklad nie je možné použiť na účely odpočtu DPH.

Viac informácií na www.4ka.sk/dph.

Na predajni obchodného partnera 4ky Vám bol vydaný pokladničný doklad - potvrdenie o prijatí platby za realizované dobitie kreditu, ktoré neslúži ako daňový doklad. Ak si želáte získať plnohodnotný daňový doklad za uskutočnené dobitie kreditu cez POS platobný terminál, na stránke www.4ka.sk/dd je možnosť jednoducho načítať a stiahnuť požadovaný doklad za dobitia uskutočnené do 30.9.2019. Potrebujete k tomu iba 3 základné údaje o dobití (tel. číslo, dátum a číslo terminálu) ktoré nájdete na pokladničnom bloku. Po potvrdení údajov bude Váš doklad pripravený na stiahnutie. Daňové doklady za dobitia uskutočnené od 1.10.2019, na stránke www.4ka.sk/dd na stiahnutie k dispozícii nie sú. Pre viac informácií navštívte stránku www.4ka.sk/dph.