Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Telekomunikačný operátor SWAN v reakcií na mimoriadnu situáciu kvôli šíriacemu sa koronavírusu upravuje svoj obľúbený LTE internet pre domácnosti. Vyššie rýchlosti budú odteraz k dispozícii v nových lokalitách po celom Slovensku, potešia sa všetci, ktorí aktuálne potrebujú viac dát, ako inokedy.

 

31.03.2020

„Čím viac času trávime doma, tým viac rastie spotreba dát. Chceme pomôcť našim zákazníkom a preto sme v tejto situácii pristúpili k dvom krokom – dáme im viac dát a to vo vyššej prenosovej rýchlosti,“ hovorí vedúci produktového oddelenia SWANu Ján Matiaska.

 

Najrýchlejší LTE internet TO.doma XL je preto oddnes dostupný aj pre zákazníkov v obciach Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brehy, Brezno, Hronsek, Kolárovo, Kremnica, Kynceľová, Miloslavov časť Alžbetin Dvor, Nemce, Nová Baňa, Poltár, Selce, Šahy, Šoporňa, Štúrovo, Zlaté Moravce a Zohor. Domácnosti tak môžu využívať rýchlosti až 150/10 Mbit/s, za nezmenenú cenu od 24,99 eur mesačne.

 

Súčasná situácia kladie zvýšené nároky nielen na rýchlosť pripojenia, ale aj na celkový objem prenášaných dát. Štandardne sa po prenesení obrovského množstva dát v krátkom čase plnou rýchlosťou, rýchlosť dočasne zníži, aby operátori chránili ostatných zákazníkov a mohli im zabezpečiť dostatočnú kapacitu svojej siete.

 

„Dnes sa však môže stať, že napríklad rodič pracujúci z domu má zároveň v domácnosti školopovinné deti, ktoré potrebujú prístup k digitálnemu učivu. Tiež si večer chcú spolu pozrieť film alebo zahrať nejaké on-line hry. Spotreba dát v domácnosti automaticky narastá. Preto po prečerpaní dát v danom týždni nebudeme znižovať prenosovú rýchlosť na 1/1 Mbit/s, ale na 5/1 Mbit/s, aby sme neznižovali komfort v domácnostiach zákazníkov,“ vysvetľuje J. Matiaska. Toto opatrenie platí oddnes do konca apríla 2020.

© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.
© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.