K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

7 tipov pre zdokonalenie tvojho autocorrectu

Gramatiku sa každý z nás učil už na základnej škole, no priznajme si, často s ňou bojujeme dodnes. Cez mobil pritom neriešime len nevinné SMS-ky či chaty, ale aj dôležité pracovné e-maily.

No hlavne… naozaj sa vám chce vyťukávať dlhé texty na malej klávesnici a stráviť písaním viac času, než je nevyhnutné?

Nemusíte. Nastavte si automatické opravy vo svojom iPhone alebo Androide, prípadne používajte takú klávesnicu, ktorá plne vyhovuje vašim predstavám. Je to veľmi jednoduché. 

iPhone

Otvorte Nastavenia, kartu Všeobecné a nájdite položku Klávesnica

Sem si potom môžete pridať slovenskú QWERTY alebo QWERTZ, podľa toho, na čo ste viac zvyknutí. Pridať si ale môžete aj tú anglickú a medzi oboma prepínať. Keď si totiž zapnete Autoopravy, systém bude veľmi dobre opravovať našu gramatiku, ale aj tú v cudzom jazyku – naozaj budete anglicky (nemecky či francúzsky) zrazu vedieť lepšie… než naozaj viete!

IPHONE KLÁVESNICA

Veľa ľudí autocorrect nenávidí, pretože sa mu raz za čas podarí prepísať dobré slovo na niečo iné. Dajte mu však šancu. 

Platí, že telefón sa postupne učí váš slovník a postupne “pochopí”, čo ste chceli povedať, aj keď používate naozaj špecifické slová. 

Dobrým trikom je aj vyhľadávanie v kompletnom zozname všetkých emojis v iOS alebo možnosť zmenšiť si klávesnicu pre pohodlné ovládanie jednou rukou aj v prípade, že máte iPhone Pro alebo Pro Max. To už sa oplatí! ��❤️��

Stačí kliknúť na ikonu zemegule vľavo dole. 

iPhone klávesnica

Pozrite sa však aj na druhú stranu. Mikrofón spúšťa sa tým prevod hovoreného slova na text, čo sa hodí, pokiaľ nemáte príliš veľa času a nechcete posielať klasické hlasovky. 

iPhone dokáže takmer dokonale prekladať aj slovenčinu. “Len si to vyskúšajte (bodka) Ako vám to funguje (otáznik)”. Preložil všetko váš mobil bez chybičky? 

Android

Pri tých zväčša platí, že každý výrobca si do systému vloží svoju klávesnicu. V Nastaveniach ale hľadajte Systém, potom Jazyk a vstup a tu si budete môcť zapnúť a vypnúť alebo prispôsobiť každú z klávesníc, ktoré máte nainštalované.

Android klávesnica

Možnosti sú v prípade tohto operačného systému takmer nekonečné. Z obchodu Google Play môžete vyskúšať niektoré z najznámejších a najpopulárnejších klávesníc, ktoré majú aj slovenské prediktívne slovníky

SwiftKey

Táto klávesnica je už tak populárna, že ju inštalujú aj samotní výrobcovia. V hornej časti uvidíte nápovedy slov, dokáže však ponúkať aj emojis a dokonca GIFy, ktoré jednoznačne ozvláštnia každú konverzáciu. 

Ikonická sa však stala vďaka písaniu štýlom SwiftKey, kedy písmená nemusíte vyťukávať jedno po druhom, ale prstom skrátka len prechádzate po klávesách, ktoré vaše slovo obsahuje. Vyskúšajte si to!

Gboard

Práve toto je klávesnica, ktorú nájdete v “čistých” Androidoch bez grafických nadstavieb. 

Aj ona dokáže písať jedným ťahom alebo sprístupniť zadávanie textu diktovaním ako iPhony. 

Môže ísť o úplný základ, ktorému však nechýba nič podstatné, a samozrejme, dokáže akýkoľvek text okamžite vyhľadať prostredníctvom Googlu. Reštauráciu tak nájdete aj bez toho, aby ste museli otvorit prehliadač, googlite rovno z akejkoľvek chatovacej aplikácie. 

Gboard

Grammarly

Táto klávesnica na to ide trochu inak. Neopravuje preklepy, ale skôr celú gramatiku. Samozrejme, zatiaľ funguje len v angličtine, ale pokiaľ tento jazyk využívate v práci a cez mail komunikujete s obchodnými partnermi, budete sa z neho tešiť naplno.

Budete písať ako rodený C1-tkár, hoci v angličtine zvládate len základné frázy. 

Grammarly

Ponuka 4ky autocorrect nepotrebuje

Nezabúdajte, že všetky aplikácie si môžete stiahnuť aj bez Wi-Fi, s dátami od 4ky. V našich paušáloch SLOBODA ich máte naozaj dosť. 

Teraz navyše môžete ktorýkoľvek z nich získať len za 4 eurá na 30 dní, vrátane kombinácie  paušálu SLOBODA NEKONEČNO + DÁTA NAVYŠE s neobmedzeným objemom dát v SR a neobmedzenými volaniami / SMS v SR a EÚ.

Ak vám chýba už len nový mobil, do ktorého by ste si mohli nastaviť autocorrect podľa vašich potrieb, v 4ke máme parádnu ponuku mobilných telefónov k paušálu

Zdielať článok:

Facebook Twitter Google