K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

KTO SME


Telekomunikačný operátor SWAN poskytuje elektronické služby od roku 2000. Už od roku 2001 začala spoločnosť poskytovať bezdrôtové dátové pripojenie pre firmy v licencovanom pásme 26 Ghz a neskôr ponúkla širokopásmové bezdrôtové pripojenie na internet aj pre koncových zákazníkov cez Wimax technológiu. SWAN už 20 rokov kontinuálne investuje do budovania vlastnej optickej infraštruktúry, čím sa odlišuje od väčšiny alternatívnych operátorov, ktorí postavili svoje služby na cudzej infraštruktúre, vďaka čomu sa stal tretím najväčším poskytovateľom internetu na Slovensku. Spoločnosť SWAN ako prvá na Slovensku začala s masívnym budovaním a poskytovaním služieb na technológii LTE. Svojou optickou sieťou a fixným LTE pripojením pokrýva tisíce domácností vo viac ako 400 mestách a obciach po celom Slovensku.

Od roku 2008 tiež poskytuje tzv. triple play služby pre domácnosti. Televíziu si vďaka operátorovi môže zákazník pozrieť aj z archívu či cez mobilnú aplikáciu SWAN GO. Po fúzii s BENESTRA, s.r.o. v januári 2019 sa zo SWANu stal najväčší alternatívny operátor, ktorý s obratom 100 mil. eur je protiváhou veľkej trojke nadnárodných hráčov. SWAN je dnes druhým najväčším poskytovateľom telekomunikačných služieb v B2B segmente.

Mobilný operátor SWAN Mobile, a.s., je na trhu známejší skôr vďaka značke 4ka, pod ktorou predáva svoje služby. V roku 2015 ako nováčik predstavil originálny koncept a dravú obchodnú ponuku, keď za jednotnú cenu 4 centy ponúkol 1 minútu, SMS alebo 1 MB dát. Svoje služby začala 4ka ponúkať v doteraz bezkonkurenčne najširšej predajnej sieti viac ako 1600 pobočiek Slovenskej pošty. Najmladší mobilný operátor sa krátko po svojom príchode na trh začal profilovať silne datacentricky, teda ponúkať veľké objemy dát za bezkonkurenčné ceny. Ako prvý priniesol zákazníkom na Slovensku nový paušál s nekonečnými dátami. Prvenstvo si pripísal aj v implementácii nových technológií ako VoLTE či ViLTE. Navyše ako prvý, spolu so sesterskou firmou SWAN, spustil aj pilotnú komerčnú prevádzku 5G siete na Slovensku, konkrétne v Banskej Bystrici.

 

SPOLU SME VIAC


V januári 2022 urobíme ďalší veľký a dôležitý krok pri konsolidácii slovenského komunikačného trhu. Roky sme integrovali malých hráčov a pred tromi rokmi sme spojením dvoch najväčších alternatívnych operátorov – spoločností BENESTRA a SWAN – vytvorili jediného relevantného konkurenta veľkej trojke nadnárodných telekomunikačných operátorov. Dnes je na rade rovnako dôležitá operácia, ktorá nám umožní byť ešte silnejším aj vďaka možnosti postupne vytvárať a ponúkať aj kombinácie fixných a mobilných služieb, preto spájame sesterských telekomunikačných operátorov SWAN a SWAN Mobile.

Okrem poskytovania konvergentnej ponuky nový operátor, ktorý bude vystupovať pod obchodným menom SWAN, chce hľadať aj ďalšie synergie s cieľom vybudovať vysoko inovatívnu spoločnosť s ambíciou prichádzať s originálnymi riešeniami pre všetky typy zákazníkov. Ide pritom o operátora vlastneného čisto slovenskými majiteľmi.

 

NOVÉ IDENTIFIKAČNÉ ÚDAJE


Údaje platné od 1.1.2022:

SWAN, a.s.
so sídlom: Landererova 12
811 09 Bratislava


IČO: 35 680 202
DIČ: 2020324317
IČ DPH: SK2020324317

Spoločnosť zapísaná v Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, Vložka č. 2958/B
Bankové údaje ostávajú bez zmeny.

 

PRE MÉDIÁ


Všetky otázky týkajúce sa fúzie spoločností SWAN a SWAN Mobile adresujte na hovorcu spoločnosti:

Pavel Ďurík
press@swan.sk

 

NAPÍSALI O FÚZII


Operátor SWAN mení vlastnícku štruktúru, spája sa so sesterskou SWAN Mobile

Slovenský private equity fond Sandberg Capital sa dohodol so spoločnosťou DanubiaTel na odpredaji svojho 50-percentného podielu v ich spoločnom podniku. Podiel vo Swane preberá jeho sesterská spoločnosť Swan Mobile, člen skupiny DanubiaTel. Tá prevádzkuje aj mobilného operátora 4ka.

Zdroj: SME