K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

Hľadáte Pokémonov? Pripravte sa na to, že aj váš smartfón dostanete poriadnu nakladačku

Pokémoni opäť pobláznili celý svet a už dobývajú aj Slovensko! Hru na mobil Pokémon GO si vo svete stiahlo viac ako 20 miliónov ľudí a hrajú ju už aj tisíce Slovákov. Behajú po mestách a na displejoch svojich smartfónov hľadajú Pokémonov.

V deväťdesiatych rokoch zaznamenali Pokémoni obrovský „boom“, no a dnes zažívajú druhé znovuzrodenie. Hra Pokémon GO je bezpochyby letným herným hitom číslo jeden a niekoľko dní je už oficiálne dostupná aj na Slovensku v Google PlayAppStore.

Zábava a pohyb

O čo vlastne v hre ide? Po stiahnutí a nainštalovaní, si na začiatku zvolíte vzhľad svojho vlastného avatara. Následne si vyberiete meno (musíte byť veľmi originálny, keďže hru už hrá viac ako 20-miliónov ľudí) a môžete začať chytať Pokémonov. Hra funguje vďaka GPS, čiže sa pohybujete po reálnom svete s prvkami rozšírenej virtuálnej reality.

Princípom hry je hľadať Pokémonov, chytať ich, trénovať, vylepšovať a následne súperiť s iným Pokémonmi v telocvičniach. Vďaka hre prostredníctvom mapy objavujete nové miesta alebo preskúmavate tie známe, no v neposlednom rade pri hľadaní Pokémonov popracujete aj na letnej kondičke a môžete spáliť množstvo kalórii, pretože hra si vyžaduje veľa pohybu. Hra pomerne rýchlo vyčerpá aj batériu mobilu, preto sa oplatí investovať aj do externej powerbanky. Avšak okrem tukov a batérie môžete hraním spáliť aj množstvo dát. Za jeden deň hľadania Pokémonov dokáže aplikácia spotrebovať aj 100 megabytov. Máme preto skvelý tip ako pri hraní Pokémon GO neminúť všetky dáta aj peniaze. Oplatí sa aktivovať si výhodné GIGOvé dátové balíky. S nimi sa už nemusíte obmedzovať a môžete hľadať a objavovať svet Pokémonov bez obáv.

Zdielať článok:

Facebook Twitter Google