K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

Takmer všetci Štvorkári už dátujú naplno v celej SR, a čo vy?

Poradíme vám ako na to. 
Stačí si povoliť vo vašom telefóne dátový roaming. Ak ho máte vypnutý, dáta tak nemôžete využívať v celej SR.


Ako to mám nastaviť?

Pre dátovanie v celej SR (aj v národnom roamingu v 4G sieti nášho obchodného partnera) si v telefóne v časti NASTAVENIA:

 1. Zapnite MOBILNÉ DÁTA.
   
 2. Povoľte DÁTOVÝ ROAMING. Týmto si zapnete využívanie dát v národnom roamingu v 4G sieti nášho obchodného partnera a medzinárodnom roamingu. 
   
 3. Ak si želáte vypnúť dátovanie v medzinárodnom roamingu, pošlite SMS v tvare DATA MR STOP na číslo 900.
   
 4. Povoľte používanie sietí 4G/LTE. Nepodporuje Váš telefón 4G? Zoznam zariadení, ktoré podporujú iba 3G sieť a ktoré je potrebné vymeniť na to, aby ste plnohodnotne mohli využívať dátové služby 4ky, nájdete TU.

Aký je rozdiel medzi národným a medzinárodným roamingom?

V oboch prípadoch zákazník nevyužíva vlastnú sieť operátora, teda v tomto prípade sieť 4ky, ale sieť niektorého zmluvného partnera.

 • Národný roaming znamená, že zákazníci využívajú hlasové, SMS a dátové služby na území Slovenska v oblastiach, v ktorých nemá 4ka zatiaľ vybudovanú vlastnú sieť, prostredníctvom 2G a 4G siete nášho obchodného partnera.
   
 • Medzinárodný roaming predstavuje službu, vďaka ktorej môžu zákazníci využívať hlasové, SMS a dátové služby v zahraničí, mimo územia Slovenska. Bližšie informácie ohľadom dostupnosti služieb Medzinárodného roamingu ako aj ceny pre jednotlivé krajiny nájdete v časti Roaming.

Dá sa medzinárodný roaming vypnúť?

Dátový roaming mimo SR sa dá jednoduchým príkazom cez SMS zablokovať a po prekročení hraníc Slovenska sa nemusíte obávať, že vám za dáta bude strhávaný kredit. Volania, SMS (prichádzajúce/odchádzajúce) aj napriek vypnutému medzinárodnému roamingu bude možné využívať a sú spoplatnené podľa aktuálne platného cenníka.

VYPNUTIE:
(zablokovanie dát v zahraničí)
SMS v tvare DATA MR STOP na číslo 900


ZAPNUTIE:
(povolenie dát v zahraničí) 
SMS v tvare DATA MR START na číslo 900

V rámci celej EÚ zaplatíte za 1 MB len 1,4 CENTA.