Spájame sa

Spojenie spoločností SWAN a SWAN Mobile

Kto sme

Telekomunikačný operátor SWAN poskytuje elektronické služby od roku 2000. Vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami a je najväčším čisto slovenským telekomunikačným operátorom a tretím najväčším poskytovateľom internetu na Slovensku. Spoločnosť SWAN začala ako prvá na Slovensku s masívnym budovaním a poskytovaním služieb na technológii LTE. Okrem optických sietí už v takmer 400 mestách a obciach poskytuje SWAN vysokorýchlostné pripojenie na internet vzduchom. Od roku 2008 tiež poskytuje tzv. triple play služby pre domácnosti. Televíziu si vďaka operátorovi môže zákazník pozrieť aj z archívu či cez mobilnú aplikáciu SWAN GO. Po fúzii s BENESTRA, s.r.o. v januári 2019 sa zo SWANu stal najväčší slovenský alternatívny operátor, ktorý s obratom 100 mil. eur je protiváhou veľkej trojke nadnárodných hráčov. SWAN je dnes druhým najväčším poskytovateľom telekomunikačných služieb v B2B segmente.

Jediný slovenský mobilný operátor SWAN Mobile, a.s.,  je na trhu známejší skôr vďaka značke 4ka, pod ktorou predáva svoje služby. V roku 2015 ako nováčik predstavil originálny koncept a dravú obchodnú ponuku, keď za jednotnú cenu 4 centy ponúkol 1 minútu, SMS alebo 1 MB dát. Svoje služby začala 4ka ponúkať v doteraz bezkonkurenčne najširšej predajnej sieti viac ako 1600 pobočiek Slovenskej pošty. Najmladší mobilný operátor sa krátko po svojom príchode na trh začal profilovať silne datacentricky, teda ponúkať veľké objemy dát za bezkonkurenčné ceny. Ako prvý priniesol zákazníkom na Slovensku nový paušál s nekonečnými dátami. Prvenstvo si pripísal aj v implementácii nových technológií ako VoLTE či ViLTE. Navyše ako prvý, spolu so sesterskou firmou SWAN, spustil aj pilotnú komerčnú prevádzku 5G siete na Slovensku, konkrétne v Banskej Bystrici.

Spolu sme viac

V januári 2022 urobíme ďalší veľký a dôležitý krok pri konsolidácii slovenského komunikačného trhu. Roky sme integrovali malých hráčov a pred tromi rokmi sme spojením dvoch najväčších alternatívnych operátorov – spoločností BENESTRA a SWAN – vytvorili jediného relevantného slovenského konkurenta veľkej trojke nadnárodných telekomunikačných operátorov. Dnes je na rade rovnako dôležitá operácia, ktorá nám umožní byť ešte silnejším aj vďaka možnosti postupne vytvárať a ponúkať aj kombinácie fixných a mobilných služieb, preto spájame sesterských telekomunikačných operátorov SWAN a SWAN Mobile.

Okrem poskytovania konvergentnej ponuky chce nový operátor, ktorý bude vystupovať pod obchodným menom SWAN, hľadať aj ďalšie synergie s cieľom vybudovať vysoko inovatívnu spoločnosť s ambíciou prichádzať s originálnymi riešeniami pre všetky typy zákazníkov. Ide pritom o jediného operátora vlastneného čisto slovenskými majiteľmi. 

Nové identifikačné údaje

Údaje platné od 1.1.2022:

SWAN, a.s.
so sídlom: Landererova 12
811 09 Bratislava


IČO: 35 680 202
DIČ: 2020324317
IČ DPH: SK2020324317

Spoločnosť zapísaná v OR Okresného súdu Bratislava III, Oddiel Sa, Vložka č. 2958/B
Bankové údaje ostávajú bez zmeny.

Napísali o fúzii

Operátor SWAN mení vlastnícku štruktúru, spája sa so sesterskou SWAN Mobile

Slovenský private equity fond Sandberg Capital sa dohodol so spoločnosťou DanubiaTel na odpredaji svojho 50-percentného podielu v ich spoločnom podniku. Podiel vo Swane preberá jeho sesterská spoločnosť Swan Mobile, člen skupiny DanubiaTel. Tá prevádzkuje aj mobilného operátora 4ka.

Zdroj: SME

Pre médiá

Všetky otázky týkajúce sa fúzie spoločností SWAN a SWAN Mobile adresujte na hovorcu spoločnosti:

Pavel Ďurík
+421 950 040 072
press@swan.sk

© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.
© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.