4ka pokryla 5G sieťou ďalšie veľké mesto

Mobilný operátor 4ka pokryl sieťou 5. generácie ďalšie veľké mesto na západe Slovenska. Po Bratislave a časti Banskej Bystrice môžu zákazníci 4ky najmodernejšiu 5G sieť využívať už aj v Trnave.

08.04.2022

Mobilný operátor 4ka pokračuje vo svojich plánoch postupne pokrývať svojou rýchlou 5G sieťou ďalšie lokality. Aktuálne pokryl operátor mobilnou sieťou 5. generácie ďalšie veľké mesto na západe Slovenska, po Bratislave a časti Banskej Bystrice môžu zákazníci 4ky najmodernejšiu 5G sieť využívať už aj v Trnave. Trnavčania môžu 5G sieť 4ky vyskúšať už teraz, stačí im k tomu niektorý z podporovaných 5G smartfónov a SIM karta od 4ky.

 

„Vo 4ke sa snažíme postupne rozširovať naše 5G pokrytie aj mimo Bratislavy do ďalších veľkých miest. Preto sme radi, že sa nám podarilo v priebehu marca dokončiť potrebnú inštaláciu 5G technológie a následne oživenie a spustenie 5G siete v Trnave. 5G signál v Trnave určite pomôže našim zákazníkom hladným po dátach užiť si vysoké rýchlosti a stabilnú priepustnosť hlavne vo vyťažených periódach dňa. Je našou ambíciou neustále krok za krokom zlepšovať naše služby a teší nás, že v procese prípravy 5G výstavby je aj ďalšie mesto na západnom Slovensku, ktoré predstavíme už čoskoro,“ hovorí Patrik Kollaroci, technický riaditeľ pre mobilné služby 4ka.

 

4ka v Trnave pre šírenie 5G signálu využíva frekvenčné pásmo 3.7GHz rovnako ako v ostatných oblastiach. V duálnom režime má pre 5G vyhradené spektrum široké 40MHz s použitím aktívnej technológie Massive MIMO, ktorá umožňuje zákazníkom využívať reálne dátové prenosové rýchlosti až do 400-450Mbps s nízkou latenciou (teoreticky je možné dosiahnuť prenosové rýchlosti do 500 Mbps). Nová technológia pridáva dodatočnú 5G kapacitu k doterajšej 4G sieti, pričom obe siete sa navzájom dopĺňajú.

 

Čo potrebujete na dátovanie v 5G sieti 4ky?

  • smartfón s podporou 5G technológie
  • nachádzať sa v pokrytí 5G sieťou 4ky
  • povoliť v nastaveniach smartfónu 5G sieť
© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.
© 2024 SWAN, a.s. Všetky práva sú vyhradené.