Dátujte a volajte s paušálmi SLOBODA len za 4€/30 dní! Viac info TU.

Svet sa mení prirýchlo. Nové technológie neustále prichádzajú a už ani nestíhame sledovať, ako menia naše životy. 5G, IPTV, VoLTE, DDoS – nové a nové termíny a skratky sa na nás valia odvšade. Je čas spomaliť! Vychutnajte si s nami šálku čaju, pri ktorej prediskutujeme s odborníkmi najnovšie trendy v oblasti telekomunikácií a IT.

Aké sú najlepšie slovenské appky?

Vyvíjame na Slovensku konkurencie schopné mobilné aplikácie? Kto vyhrá tohtoročnú súťaž 4ka Android Code? Zistite viac o slovenských mobilných aplikáciách so šéfredaktorom portálu MojAndroid.sk, Michalom Chabadom.

Aký je život influencera?

Život influencera - ľahší ako jadrová fyzika alebo ani nie? To nám zodpovie blogerka roka Nika Vujisic, ktorá popri štúdiu časticovej fyziky zabŕdla aj do sociálnych experimentov a má pár neuveriteľných príbehov o tom, ako sociálne siete ovplyvňujú medziľudské vzťahy.

Ako si urobiť smart domácnosť

Smart technológie nám pomáhajú s hlasovým vyhľadávaním, nahrávaním obľúbených seriálov a filmov, ale aj zapínaním kúrenia na diaľku. Mali by sme sa báť, či nie sú naše byty chytrejšie ako my? Vypočujte si viac o téme smart domácnosti s vedúcim oddelenia nepriameho predaja spoločnosti SWAN, Tomášom Krajčíkom.

Prečo 2G prežije 3G sieť

V Česku už o mesiac definitívne vypnú 3G sieť. Čo presne to znamená a čaká to aj Slovákov? Kto si bude musieť kúpiť nový mobil a prečo 3G sieť prežije jej staršia sestra, 2G sieť? Na tieto témy sa porozprávame s Patrikom Kollarocim, technickým riaditeľom 4ky.

Šéf Ligy za duševné zdravie: Chyby nás učia a spúšťajú kreativitu
V niektorých krajinách nie je chyba spadnúť, ale nepostaviť sa; na Slovensku býva aj zakopnutie fatálne - hovorí Martin Knut, riaditeľ Ligy za duševné zdravie. Sociálne siete sú koncentrátom toho najkrajšieho, nikto sa tam nechváli tým, že mu nevyšla polievka. Aký tlak na nás vyvíja tento nereálny svet? Ako sa zbaviť úzkosti, že ho nežijeme aj my?

Veľký battle medzi paušálmi a predplatenými službami. Kto vyhrá?

Sú predplatené služby iba pre dôchodcov a študentov? Kedy sa oplatia viac ako paušál na faktúru? Dali sme si s Andreou Čagalovou, senior produktovou manažérkou 4ky, veľký súboj medzi dvomi možnosťami, ktoré ponúkajú mobilní operátori. Kto má navrch?

Na čo sú nám nekonečné dáta?

Potrebujeme v mobile nekonečné dáta? Koľko gigabajtov minie priemerný zákazník 4ky? Kto dátuje viac - východniari alebo západniari? Na tieto otázky budeme hovoriť s vedúcim produktového oddelenia 4ky, Marekom Jánošíkom.

Šéf 4ky: S tým, že vznikne štvrtý operátor, nikto nerátal

Prečo a ako vznikol 4. operátor? Oplatila sa mu dravá cenová politika? Ako pristupuje k budovaniu 5G siete? Na tieto otázky si odpovieme s výkonným riaditeľom 4ky, Jurajom Ondrišom.

Aký silný internet potrebujem domov?

Aký internet si vybrať do bytu či do domu? Je 1 Gbit/s internet zbytočný luxus? A kam umiestniť wifi router vo svojej domácnosti? Na toto a mnohé iné nám dnes odpovie a poradí Lucia Marešová, vedúca priameho predaja v sesterskej spoločnosti SWAN.

Cybersecurity: Ako sa brániť pred DDoS útokmi
Žijeme v dobe neustálej neistoty z neznámych páchateľov? Kto sú hackeri a prečo útočia na naše dáta? Prečo neplatiť výpalné, ak sa už ocitneme pod DDoS útokom. O tomto a mnohom inom sme diskutovali s Augustínom Revákom, riaditeľom Divízie stratégie a rozvoja sesterskej spoločnosti SWAN.

Ako funguje roaming

Kedy sa oplatí viac lokálna SIM karta a kedy využívať medzinárodný roaming? Ako to bude s roamingom v Británii po odchode z EÚ? Ako prebiehajú medzinárodné rokovania o roamingu? Zistite viac v rozhovore s vedúcim oddelenia roamingu a core sietí SWAN Mobile, Milošom Chovancom.

5G: Výhody vs. hoaxy

Môže sa cez 5G sieť šíriť koronavírus? Spôsobuje 5G masové úmrtia vtákov? A prečo nástup mobilných sietí piatej generácie vyvoláva také vášne? S technickým riaditeľom mobilného operátora 4ka Patrikom Kollarocim hovoríme aj o tom, že 5G sieť bude inteligentná a v prípade potreby uprednostní dáta pre autonómne vozidlá pred surfovaním na webe. Tiež vám to znie ako sci-fi?

 

Čaj o 4tej

Podcast Čaj o 4tej vzniká v spolupráci s telekomunikačnými operátormi SWAN a 4ka. Nájdete ho na všetkých podcastových aplikáciách, na YouTube kanáli 4ky a aj na 4ka.sk.