K novému mobilu zľava až 210€! Objednaj so SLOBODOU+ alebo SLOBODOU DÁTA a ušetri so 4kou.

Načúvame našim zákazníkom a preto im okrem našej supermodernej 4G/LTE siete od 1.2.2018 umožníme surfovať aj v 3G sieti obchodného partnera, dostupnej takmer na celom Slovensku. A samozrejme, vždy za rovnako výhodné ceny. 

mapa

Pokrytie územia s 95% obyvateľstva SR

speed

10x rýchlejšie ako v 2G

mapa

Stále iba 1,4 centa za 1 MB


Ako surfovať v 3G sieti?

  1. Spustenie prístupu do 3G siete prebehne automaticky, no pre korektné prihlásenie sa odporúčame reštartovať si telefón.  
  2. Základná jednotková cena za dáta v 2G, 3G a 4G sieti je rovnaká – 1,4 centa za 1 MB dát. 
  3. 3G sieť obchodného partnera umožní dátovať našim zákazníkom tam, kde doteraz nemali rýchle dáta – napríklad pri presunoch medzi mestami, či v miestach, kde sme ešte nedobudovali vlastnú 4G/LTE sieť.

Pokrývame takmer celé Slovensko

Okrem 4G siete 4ky môže až 95% populácie SR využívať aj siete v kategórii 3G a 2G. Vďaka tomu môžete odteraz využívať rýchle dátové služby 4ky takmer na celom Slovensku. Dátová revolúcia pokračuje! 


Najčastejšie otázky

Sprístupnenie 3G siete predstavuje zlepšenie a skvalitnenie našich dátových služieb, nakoľko vďaka 3G sieti až 95% populácie Slovenska môže oddnes využívať rýchly internet so SIM kartou 4ky. 3G sieť je dostupná pre všetkých, ktorí majú SIM kartu s programom služieb Moja 4ka bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú aktivované doplnkové balíky či nové paušály.

Signálom 3G siete je pokryté takmer celé územie Slovenska, je dostupná pre 95% populácie SR. Ak však na danom mieste máme vybudovanú sieť 4G/LTE a váš telefón podporuje túto technológiu, vyberie si ju automaticky, pretože je to modernejšia a rýchlejšia sieť. 

3G sieť je prvá sieť dizajnová pre vysokorýchlostne dátové prenosy. Na Slovensku vďaka technickým nadstavbám HSDPA prináša 3G sieť možnosť dátovania teoretickou rýchlosťou až 42Mbps. Predstavovala preto kvalitatívne veľký skok v kvalite dátovania oproti starším 2G sieťam. Na Slovensku má 3G sieť veľmi veľké pokrytie populácie, v našom prípade je jej signál dostupný pre 95% populácie Slovenska. Generačným následníkom 3G sieti je 4G / LTE sieť, ktorá umožňuje efektívnejšie využívanie frekvenčného spektra oproti 3G, dosahuje preto ešte vyššie rýchlosti ako 3G.

Teoretické maximum sťahovania dát v 3G sieti je 42 Mbps v smere k užívateľovi (download). V praxi v prípade dobrého pokrytia by sa rýchlosť v 3G sieti mala pohybovať bežne medzi 20Mbps až 30Mbps. Ale aj v prípade slabšieho pokrytia dokáže 3G sieť poskytnúť aj 10-násobne vyššiu rýchlosť dátovania ako 2G sieť.

V akej sieti ste pripojení, si viete skontrolovať aj na displeji svojho telefónu, kde pri názve operátora, alebo pri ikone sily signálu je na väčšine telefónov zobrazený aj typ siete, napr. 2G (E), 3G (H, H+), 4G (LTE). Niektoré telefóny namiesto 3G zobrazujú symboly H / H+, čo predstavuje HSDPA nadstavbu 3G siete. Je to v poriadku, znamená to, že dátujete cez 3G sieť.

Ak ste prihlásený do 3G (ale aj 2G) siete nášho partnera na Slovensku, telefón môže zobrazovať aj symbol „R“ pri zobrazení sily signálu, čo symbolizuje národný roaming. Niektoré zariadenia (napr. iPhone, iPad) tento symbol „R“ nemusia zobrazovať, ale zobrazujú priamo názov siete, do ktorej je SIM karta prihlásená (napr. „Orange“). Závisí to od výrobcu telefónu. V každom prípade, ak vidíte na Slovensku na svojom telefóne zobrazený symbol 3G alebo “R”, ste pripojený cez sieť nášho obchodného partnera.

Upozornenie: Ak máte zapnuté WiFi a ste aktuálne prihlásený do WiFi siete (doma, v práci, v kaviarni....), je možné, že sa Vám symbol 4G / LTE alebo 3G siete nezobrazí. Je to preto, lebo Váš telefón aktuálne pre datovanie používa WiFi, a nie mobilnú sieť. Akonáhle však WiFi na telefóne vypnete a mate zapnute datovanie cez mobilnú sieť, mali by ste na telefóne znovu vidieť symbol siete podľa aktuálnej dostupnosti  2G (E), 3G (H, H+) alebo 4G (LTE), podľa toho, do ktorej siete sa Váš telefón prihlásil.